Ředitel školy Vás vítá

Ředitel školy Vás vítá!

 

Vítejte na stránkách Meridian International School. Je mi potěšením představit naši školu, zaměstnance a učební prostory všem, kteří mají zájem se seznámit se vzdělávacím systémem, jež nabízíme a snažíme se jej vždy udržovat na co nejvyšší úrovni.

 

Budeme velmi rádi, když si prohlédnete naše webové stránky, abyste se dověděli více jak o škole, tak také o všem, co nabízíme. Budete mít možnost stát se součástí našeho přátelského a stále rostoucího školního kolektivu.

 

Meridian se nachází v Praze, v samém srdci Evropy a nabízí jak studentům, tak i rodičům moderní, multikulturní, ale také důslednou vzdělávací filozofii, která je založená jak na britském kurikulu, tak i na českém vzdělávacím systému.

 

Naše škola se nachází na dvou místech. Mateřská škola, předškola a základní škola se nachází v naší původní budově, která funguje již od roku 2004. Jako každá úspěšná instituce se snažíme vždy rozvíjet a růst, a tak se nám v roce 2016 podařilo, za podpory starosty Prahy 8, otevřít ještě jednu školní budovu. Do tohoto nového stanoviště, které se nachází méně než 5 minut chůze od původní budovy, se přestěhovala naše střední škola. V obou budovách nabízíme moderní prostory, které společně s našimi učiteli umožnují ideální prostředí k poznání a učení pro všechny studenty.

 

Za úspěch považujeme to, že se obě naše sekce se každý rok rozrůstají, přidává se k nám stále více studentů, což je pro nás velkou ctí, ale také zárukou kvality pro všechny stávající a budoucí rodiče. Co je nejdůležitější- náš vysoký učební standard se každoročně zlepšuje a účinně reaguje na veškeré překážky, které vyvstávají s rostoucím počtem studentů.

 

Na Meridian International School vítáme studenty všech národností a vyznání a vybízíme je, aby se stali součástí naší mezinárodní rodiny. Nabízíme ambiciózní prostředí pro poznávání a učení. V naší škole se vzdělávají studenti z více jak padesáti zemí světa. Tuto diverzitu vítáme a vnímáme ji jako prostředek, který studentům umožnuje poznání nových teorií, životních stylů, podporuje zájem o práci v kolektivu, ale zároveň si zachovává respekt pro individualitu.

 

Jsme si vědomi toho, že se studentům nejlépe daří, pokud se vzdělávají v prostředí, které je přátelské a ve kterém se cítí sebevědomě. Vždy se snažíme studenty podporovat, aby byli co nejúspěšnější. Náš tým kvalifikovaných, mezinárodních, dynamických a profesionálních učitelů tvrdě pracuje a podporuje moderní komunitu prostřednictvím hodin, které jsou nejen zábavné a záživné, ale které probíhají v malém počtu žáků, jež zajistí co nejlepší výsledky a individuální přístup.

 

Náš vzdělávací program nabízí ty nejlepší standardy převzaté z britského kurikula. Na naší škole přísně dodržujeme ty nejdůležitější a nejpodstatnější elementy z anglického národního vzdělávacího programu (National Curriculum ofEngland). Jsme velmi hrdí, že v rámci našeho programu také kombinujeme podstatné vzdělávací prvky mezinárodních zkoušek Cambridge (anglicky Cambridge International Examinations- CIE) v rozvrhu pro každý předmět. Na každém stupni, ať už základní úrovně „KeyStage 1, 2, 3“, či na vyšším stupni „KeyStage 4“, prostřednictvím zkoušek IGCSE a A-Level, jsem přesvědčen, že jsme schopni každému studentovi pomoct využít co nejvyššího potenciálu.

 

Vzhledem k tomu, že se naše škola nachází v České republice, jsem také velmi potěšen, že se můžeme pyšnit i velkou skupinou českých studentů. Jsme si vědomi českých tradic a také významnosti českého jazyka a kultury, a tak se vždy snažíme je nejen zachovávat, ale také rozvíjet, aby po ukončení Meridian školy naší čeští studenti mohli zužitkovat veškeré nabyté znalosti i na českých vysokých školách a pracovištích.

 

Prosíme Vás, pokud máte zájem stát se součástí tohoto našeho mezinárodního týmu, abyste nás kontaktovali a domluvili si schůzku. At už bydlíte v Praze, či se zde plánujete přestěhovat, uděláme vše pro to, abychom zajistili, že toto důležité rozhodnutí o vzdělání Vašeho dítěte prodiskutujeme pozitivním, profesionálním, přátelským a zdvořilým způsobem.

 

Těšíme se na Vás,

 

S úctou

Mr. A. Gursoy