Povedeme vaše děti od mateřské školy až na gymnázium

Proč si vybrat Meridian?

Výuka na naší mezinárodní škole je v angličtině a je založena na standardech anglického národního kurikula, což je náš klíčový závazek k zajištění vysokých pedagogických standardů.

Našim studentům nabízíme mezinárodně uznávané zkoušky akreditované Cambridge International Examinations (CIE).

Naši zaměstnanci se zaměřují na kritické myšlení a věnují pozornost jednotlivým postavám studentů, a to díky našim malým třídám s maximálně 18 dětmi.

Našim českým studentům nabízíme komplexní vzdělávací český program, který zahrnuje výuku českého jazyka a dalších předmětů v českém jazyce. Zaměřuje se také na přípravu studentů na českou státní maturitní zkoušku.

Video

Virtual Tour

Školní novinky

Novinky

Matematická soutěž Pangea

Matematická soutěž Pangea přináší žákům různorodé matematické úkoly, jejichž řešení je vybízí k pečlivé práci a k podávání co nejlepších osobních výkonů.

(Pokračování textu…)
read this article

Úspěch v mezinárodní soutěži INFOMATRIX

Meridian International School odbor ICT Robotický Club student Bartoloměj VYMĚTAL se zúčastnil  INFOMATRIX Robotic soutěže v Bukurešti .Navrhl robota, který můžete sledovat černou čáru a dokončit závodní okruh v co nejkratším čase . Bartoloměj získal bronzovou medaili v této soutěži .

read this article

Michal Hájek (Meridian International School): Modernizace osvětlení nám přinese třetinové úspory

Výměnou a modernizací zářivek si během letních prázdnin prošla mezinárodní škola Meridian International School se sídlem v Praze. Díky E.ON tak bude šetřit až třetinu ročních nákladů na svícení. Se zkušenostmi s výměnou se podělil její ředitel Michal Hájek.

(Pokračování textu…)

read this article

Co o nás říkají?

Má oblíbená věc na Meridianu je, že učitelé jsou s mou dcerou velmi trpěliví. Často přichází domů úplně nadšená z toho, co během dne dělala.

MIS je jedna z nejlepších škol v Praze. Náš syn je ve škole velice šťastný a rád se do ní vrací, což je velice důležité.

Co máme na Meridianu opravdu rádi je, že se náš syn zajímá i když ve škole není. Nedávno jsme například navštívili muzeum v Benátkách a on natěšeně běhal po celém muzeu, protože viděl na vlastní oči věci, o kterých se dříve učil ve škole. Vykládal nám tak o Warholovi, Picassovi a dalších, které se snažil rozpoznat.

Rád se učím a hraji si s kamarády. Baví mě matematika a nepřijde mi vůbec těžká.

Mám opravdu rád učitele, jsou velmi milí a díky nim mám opravdu rád fyziku, chemii a matematiku. Spolužáci jsou tu vždy pro mě. Všichni jsme se rychle stali kamarády.

Jednou z věcí, které si na Meridianu opravdu cením, je edukační systém. Výuka je hodně rozdílná od mých předchozích škol a opravdu se mi líbí, jak to tu funguje. Dále si velmi vážím učitelů, kteří mají dobrý smysl pro to, co je pro studenta důležité. Studenty na Meridianu zbožňuji. Jako takzvaná Head girl mám nyní na starost všechny studenty a musím říct, že je úžasné vidět, jak se zde k sobě lidé chovají.

Náš kampus

Náš kampus je rozdělen do dvou budov, které jsou od sebe asi 200 metrů. Nejmladší děti jsou ve své vlastní části budovy se samostatným vchodem.