Nižší gymnázium

O nižším gymnáziu

Na základě britského národních osnov je nižší gymnázium rozděleno do tří ročníků a to na ročník 7 až ročník 9. Na nižším gymnáziu studují žáci ve věku od 11 do 15 let.

Nižší gymnázium odpovídá  Cambridge Lower Secondary program – mezinárodně uznávanému britskému kurikulu. To kromě studijního plánu světové úrovně poskytuje mezinárodní srovnání dosažených schopností studentů. Učitelům pomáhá identifikovat slabiny a silné stránky žáků a také poskytnout rady, jak se nejlépe akademicky vyvíjet a zlepšovat.

Studenti 9. ročníku postupují oproti nižším ročníkům podle náročnějšího studijního plánu, aby se připravili na testy IGCSE, které je čekají během 10. ročníku. Tyto testy jsou uznávané nejen předními univerzitami, ale také zaměstnavateli po celém světě.

Ročník 9 vnímáme pro naše studenty jako velmi důležitý přípravný rok. Pokračují v hlavních předmětech z předchozích let, ale výtvarná výchova i hudební výchova jsou vynechány, aby se uvolnil prostor pro předměty potřebné k testům IGCSE. Přírodní vědy jsou rozděleny do více předmětů, a to biologie, chemie, a fyzika. Navíc studenti v 9. ročníku jsou povinni studovat předmět Global Perspectives, který klade důraz na psané a výzkumné schopnosti studentů.

Přivítání zástupce školy

Tohle je můj osmý rok na Meridian International School. Posouváme se dopředu a já se těším, že budu přispívat k pozitivní práci našich učitelů a vedení tak, abych pomohl Meridianu v rozvoji úspěšného, podporujícího studijního prostředí pro naše studenty; Richard Jackson

Director

Virtual Tour

Školní novinky

Novinky

Matematická soutěž Pangea

Matematická soutěž Pangea přináší žákům různorodé matematické úkoly, jejichž řešení je vybízí k pečlivé práci a k podávání co nejlepších osobních výkonů.

(Pokračování textu…)
read this article

Úspěch v mezinárodní soutěži INFOMATRIX

Meridian International School odbor ICT Robotický Club student Bartoloměj VYMĚTAL se zúčastnil  INFOMATRIX Robotic soutěže v Bukurešti .Navrhl robota, který můžete sledovat černou čáru a dokončit závodní okruh v co nejkratším čase . Bartoloměj získal bronzovou medaili v této soutěži .

read this article

Michal Hájek (Meridian International School): Modernizace osvětlení nám přinese třetinové úspory

Výměnou a modernizací zářivek si během letních prázdnin prošla mezinárodní škola Meridian International School se sídlem v Praze. Díky E.ON tak bude šetřit až třetinu ročních nákladů na svícení. Se zkušenostmi s výměnou se podělil její ředitel Michal Hájek.

(Pokračování textu…)

read this article

Blog

Galerie

Co o nás říkají?

Myslím, že MIS připravuje děti na život velice dobře. Jsou vedeny k respektu vůči sobě navzájem a také k jiným kulturám a zároveň k uchovávání vlastních tradic. Kurikulum je také velice dobré. Moje dcera si zde osvojila znalosti, které by na jiných školách nezískala.

Pořádné vzdělání je dnes základ. Meridian klade důraz na výchovu dětí budoucnosti, díky své kulturní rozmanitosti, která v rostoucích dětech budí soucit a pochopení pro druhé. Díky panu řediteli, managementu, zaměstnancům a celé rodině Meridian, které je skvěle vedena mají naše děti podporu ve zdravém růstu.

V Meridianu mám rád učitele, protože vše vysvětlí do detailu a oplácejí nám náš respekt tím, že získáme větší možnosti a příležitosti.

Náš kampus

Náš kampus je rozdělen do dvou budov, které jsou od sebe vzdálené jen 200 metrů. Menší děti jsou spolu a větší studenti jsou spolu.