První stupeň

Přivítání zástupce školy

Náš první stupeň odpovídá prvnímu stupni běžné české základní školy, tj. skládá se z 5 ročníků. V britských národních osnovách se těchto pět ročníků nazývá ročník 2 až ročník 6. Na nižším stupni studují studenti ve věku od 6 do 10 let.

Výuka probíhá v anglickém jazyce a naši jazykoví i předmětoví učitelé pomohou začátečníkům vše zvládnout.

Součástí výuky pro české děti je i český program, který je podmínkou povinné školní docházky. V celém průběhu studia mají naše děti umožněno složit srovnávací zkoušky na naší partnerské základní škole ZŠ Burešova.

Výuku na prvním stupni vede v hlavním vzdělávacích předmětech třídní učitel s odbornou kvalifikací pro první stupeň. Výchovné předměty (výtvarná, tělesná a hudební výchova) vyučují odborní lektoři.

Přivítání ředitele

Začala jsem v Meridianu v roce 2013 a jsem hrdá na to, jak moc jsme za tuto dobu vyrostli. Mým cílem bylo vždy spolupracovat se studenty, rodiči a učiteli na posílení pocitu komunity. Věřím, že kreativita, laskavost a vděčnost naší jedinečné a rozmanité komunity jsou pro náš úspěch stejně důležité jako náš přísný akademický program; Arianne Elbaum-Rejsek

Director

Virtual Tour

Školní novinky

Novinky

Matematická soutěž Pangea

Matematická soutěž Pangea přináší žákům různorodé matematické úkoly, jejichž řešení je vybízí k pečlivé práci a k podávání co nejlepších osobních výkonů.

(Pokračování textu…)
read this article

Úspěch v mezinárodní soutěži INFOMATRIX

Meridian International School odbor ICT Robotický Club student Bartoloměj VYMĚTAL se zúčastnil  INFOMATRIX Robotic soutěže v Bukurešti .Navrhl robota, který můžete sledovat černou čáru a dokončit závodní okruh v co nejkratším čase . Bartoloměj získal bronzovou medaili v této soutěži .

read this article

Michal Hájek (Meridian International School): Modernizace osvětlení nám přinese třetinové úspory

Výměnou a modernizací zářivek si během letních prázdnin prošla mezinárodní škola Meridian International School se sídlem v Praze. Díky E.ON tak bude šetřit až třetinu ročních nákladů na svícení. Se zkušenostmi s výměnou se podělil její ředitel Michal Hájek.

(Pokračování textu…)

read this article

Blog

Galerie

Co o nás říkají?

Má oblíbená věc na Meridianu je, že učitelé jsou s mou dcerou velmi trpěliví. Často přichází domů úplně nadšená z toho, co během dne dělala.

Můj syn se každý den probudí s úsměvem - to je pro mě to nejlepší. Škola má tak dobré sociální prostředí, skvělé učitele a další studenty. Každý rok potkává nové přátele a pro mě jako Izraelce je velmi důležité, aby přijímal další děti a kultury, tak jaké jsou, jako přátele.

Co máme na Meridianu opravdu rádi je, že se náš syn zajímá ikdyž ve škole není. Nedávno jsme například navštívili muzeum v Benátkách a on natěšeně běhal po celém muzeu, protože viděl na vlastní oči věci, o kterých se dříve učil ve škole. Vykládal nám tak o Warholovi, Picassovi a dalších, které se snažil rozpoznat.

Učitelé jsou velmi zábavní a nejen v hodinách matematiky hrajeme spousty her.

Moc se mi líbí, že je Meridian British school, protože se moc ráda učím Angličtinu, je to velmi užitečný jazyk. Mnoho mých českých kamarádů mě poté prosí o pomoc s jejich úkoly. Také se mi líbí, že je zde více než 50 různých národností a je opravdu cool, že mám kamarády z tolika zemí.

Mám opravdu rád učitele, jsou velmi milí a díky nim mám opravdu rád vědy a matematiku. Studenti jsou zde vždy pro mě, všichni jsme kamarádi.

Náš kampus

Náš kampus je rozdělen do dvou budov, které jsou od sebe vzdálené jen 200 metrů. Menší děti jsou spolu a větší studenti jsou spolu.