Vyšší gymnázium

O vyšším gymnáziu

Studium je na vyšším gymnáziu rozděleno do čtyř ročníků a to na ročník 10 až ročník 13. Studentům, kteří zde studují, je od 14 do 17 let.

Vyučovacím jazykem je angličtina a studenti, kteří přicházejí do vyššího gymnázia s nedostatečnou znalostí angličtiny, procházejí přípravným intenzivním jazykovým kurzem.

Na konci studia na vyšším gymnáziu ukončují studenti svoje působení v MIS mezinárodní zkouškou IGCSE. V rámci Českého programu čeští studenti pokračují v intenzivním ročním studiu na našem partnerském gymnáziu Trojská, kde se v česky mluvícím prostředí připravují na složení státní maturitní zkoušky.

Přivítání zástupce školy

Tohle je můj osmý rok na Meridian International School. Posouváme se dopředu a já se těším, že budu přispívat k pozitivní práci našich učitelů a vedení tak, abych pomohl Meridianu v rozvoji úspěšného, podporujícího studijního prostředí pro naše studenty; Richard Jackson

Director

Virtual Tour

Školní novinky

Novinky

Matematická soutěž Pangea

Matematická soutěž Pangea přináší žákům různorodé matematické úkoly, jejichž řešení je vybízí k pečlivé práci a k podávání co nejlepších osobních výkonů.

(Pokračování textu…)
read this article

Úspěch v mezinárodní soutěži INFOMATRIX

Meridian International School odbor ICT Robotický Club student Bartoloměj VYMĚTAL se zúčastnil  INFOMATRIX Robotic soutěže v Bukurešti .Navrhl robota, který můžete sledovat černou čáru a dokončit závodní okruh v co nejkratším čase . Bartoloměj získal bronzovou medaili v této soutěži .

read this article

Michal Hájek (Meridian International School): Modernizace osvětlení nám přinese třetinové úspory

Výměnou a modernizací zářivek si během letních prázdnin prošla mezinárodní škola Meridian International School se sídlem v Praze. Díky E.ON tak bude šetřit až třetinu ročních nákladů na svícení. Se zkušenostmi s výměnou se podělil její ředitel Michal Hájek.

(Pokračování textu…)

read this article

Blog

Galerie

Co o nás říkají?

Myslím, že MIS připravuje děti na život velmi dobře. Učí se zde, aby se respektovali nejen navzájem a i jiné kultury a také aby si udržovali své vlastní tradice. Učební osnovy jsou taktéž opravdu dobře narženy. Moje dcera získala spoustu znalostí, co by nezískala na jiných školách.

Today a proper education is a basic necessity. At the same time the prime focus is on building great citizens of tomorrow. Meridian has an inclusive culture which fosters compassion and instills responsibility in the growing process of the children. Thanks to the director, the management, the staff and all of the meridian family which has well established governance system, that supports the wholesome development.

Jednou z věcí, které si na Meridianu opravdu cením je edukační systém. Výuka je hodně rozdílná od mých předchozích škol a opravdu se mi líbí, jak to tu funguje. Dále si velmi cením učitelů, kteří mají dobrý smysl pro to, co je pro studenta důležité. Studenty na Meridianu zbožňuji. Jako takzvaná Head girl mám nyní na starost všechny studenty a musím říct, že je úžasné vidět, ja se zde k sobě lidé chovají.

Meridian mám velmi rád, protože, když jsem přijel z Indonésie, cítil jsem se osamělý, ale rychle jsem zde našel mnoho nových kamarádů a učitelé byli velmi nápomocní. Škola mi hodně rozšířila znalosti a dala mi dobrou budoucnost, protože budu schopen studovat na zahraniční univerzitě. Velmi si této zkušenosti cením, protože to byly zatím nejlepší 3 roky mého života.

Na Meridianu si velmi vážím učitelů. Jsou velmi milí a svědomití a pomáhají nám se vším co potřebujeme, například pokud si nevíme rady s úkolem nebo školní prací. Jsou tu vždy pro nás. Mám samozřejmě také rád ostatní studenty, s mnohými jsme se stali dobrými kamarády. Mimo školu jsou všichni milí, nemáme tu žádnou diskriminaci a pomáháme si se vším, co je třeba.

Náš kampus

Náš kampus je rozdělen do dvou budov, které jsou od sebe vzdálené jen 200 metrů. Menší děti jsou spolu a větší studenti jsou spolu.